نماد سایت شرکت طراحان منظر آینده

باربیکیو سنگی

باربیکیو سنگی طراحی مشاوره و ساخت انواع متنوع باربیکیو توسط کارشناسان مجرب طراحان منظر آینده .

باربیکیو سنگی مناسب برای استفاده در محوطه سازی ، طراحی فضای سبز ویلا ،تراس سبز، روف گاردن حیاط و غیره می باشد.

همان طور که سنگ یکی از مقاوم ترین متریال ها در ساخت المان ها و وسایل ساختمان است،

برای ساخت باربیکیو نیز بسیار مناسب می باشد. یکی دیگر از دلایل استفاده سنگ در باربیکیو مقاومت بالای آن نسبت به حرارت می باشد.تحمل حرارت بالا عمر باربیکیو را بالا می برد.

علاوه بر این، سنگ ها مصالحی از دل طبیعت هستند

و اگر در ساخت باربیکیو سنگی، سنگ ها را با حالت و ظاهر طبیعی خود به کار ببرید،

حس ارتباط با طبیعت را تقویت خواهید کرد.

از این رو باربیکیو های سنگی نیز یکی از شیک ترین و خاص ترین مدل های باربیکیو هستند

که می توان از آن ها در داخل خانه، ویلا، حیاط، باغ و… استفاده کرد.

در واقع این نوع طراحی بیشتر درکارهای نچرال یا طبیعی بیشتر به کار برده می  شود.

مروری بر تاریخچه باربیکیو:

تاریخچه باربیکیو قدمت نسبتا طولانی دارد اما کلمه باربیکیو(Barbecue )در اصل انگلیسی بوده

و به معنی پختن مواد غذایی به‌ سیخ‌ کشیده‌ شده بر روی زغال داغ یا میله‌های برقی و یا ساده می باشد. اما در فرهنگ و زبان عامیانه ما به منقل میگوییم .شاید اگر یک مقدار به گذشته رجوع کنیم اصل آن را در فرهنگ ایران باستان و در آتشدان های سنتی و حتی تنور های نان پزی بتوان پیدا کرد.

در هر حال چیزی که امروز در زبان ما به آن اشاره می شود باربیکیو می باشد.در فرهنگ غذایی ایرانیان پختن کباب و جوجه در تعطیلات و یا دورهمی ها عضو جدا نشدنی است. اینجا دقیقا اهمیت یک منقل یا کباب پز خودش را نشان می دهد اما اینبار به شکل باربیکیو.

باربیکیو سنگی مناسب چه مکان هایی است؟

قبل از ایجاد یک باربیکیو باید به مکانی که باید در آن ایجاد شود دقت کرد.به دلیل وزن بالای این نوع کباب پز ها محل قرار گیری آنها بسیار مهم است. برخی از افراد این کباب پز هارا در روف گاردن قرار می دهند که به همین دلیل محل قرار گیری آن بسیار با اهمیت است. اما اگر قرار باشد که در فضایی که بر روی زمین قرار دارد مانند حیات و یا باغ دیگر این مسئله اهمیتی ندارد.

ولی مسائل مهم دیگر مانند قرار نداشتن در کنار گیاهان و درختان مورد توجه است. چون در این صورت ممکن است باعث آسیب و یا آتش سوری در گیاهان باشیم.باربیکیو در محلی مانند تراس هم کاربرد مهمی دارد به خصوص تراس های سبزی که با اصول طراحی فضای سبز ایجاد شده باشد. ساخت یک کباب پز در تراس می تواند کار شما را بسیار راحت کند. در زندگی شهری امروز و ایجاد آپارتمان های کوچک این نوع کبایب پز ها رد تراس عصای دست شما خواهند بود.

انتخاب نوع سنگ برای ساخت باربیکیو سنگی:

هرکدام از این نوع سنگ ها شرایط نگهداری و اجرای خاص خود را دارند که د رادامه به آنها خواهیم پرداخت. البته این سه نوع تنها نمونه هایی هستند که در این مقاله به آن اشاره میکنیم.

-آنتیک در زندگی روزمره ما حضور دارد و شاید آنها هرروز ببینیم. بله در برخی از نقاط منازل از این سنک استفاده می شود. اما اینبار می تواند در باربیکیو نیز مورد استفاده قرار بگیرد. اما یک نکنه در مورد این سنگ شکل نامنظم آن است ک شاید رد صورت کثیف شدن برای تمیز کردن آن به دردسر بیفتید.

-سنگ آجر نما همانطور که از اسمش پیدا ظاهری شبیه به آجر دارد اما انصافا یکی از زیباترین نما ها برای باربیکیو شما را دارد. از این نوع سنگ در ساخت شومینه هم بهره می برند.

-گابیون را نمی توان برای همه مکان ها پیشنهاد کرد. به دلیل فرم و شکل نامنظم و البته شاید نازیبای آن مثلا در روف گاردن نتوان استفاده کرد. ولی در مکانی مانند حیات و یا باغ قابل استفاده باشد. در این مدل توری هایی پر از سنگ و مصالح دیگر می شوند که باعث مقاومت بالای آن می شود . گابیون یکی از ارزان ترین سیستم برای ساخت باربکیو می باشد.

ویژگی ها و مزایای باربیکیو سنگی

مقاوم گرمایی  بالا علی الخصوص زمانی که برای مدت طولانی روشن خواهد بود.

عمر طولانی نسبت به دیگر متریال های موجود

یکنواختی حرارت در زمان ایجاد آتش

به دلیل سیقلی بودن سنگ تمیز کردن آن آسان است

تنوع بالا به دلیل تنوع سنگ

سازگاری با طبیعت

مقاوم در برابر آفتاب و فرسایش گرما و سرما و بارندگی باران و برف.

و یکی از مهمترین مزایای آن زیبایی می باشد.

ساخت باربیکیو سنگی در فضاهای ازاد باعث می شود که باد و باران به راحتی آنرا از بین نبرد . برخی از متریال های دیگر مانند آهن و یا سیمان در طول زمان و برخورد با رطوبت و یا آب از بین خواهند رفت.که با استفاده از سنگ در ساخت باربیکیو این مشکل به طور کامل برطرف خواهد گشت.

ساخت باربیکیو

انتخاب جای مناسب برای باربیکیو مهم می باشد ترجیحا با بیشترین فاصله از گیاهان زینتی تا حرارت به آنها

آسیب نرساند و نکته دوم دود حاصله است که باید در مکانی باشد که از آلاچیق و نشیمنگاه فاصله معقولی داشته باشد و همچنین در روف گاردن باید فاصله مناسب تا کف بام رعایت شود.

بعد از طراحی انتخاب سنگ با توجه به طرح اهمیت دارد در ساخت باید سنگها به

گونه ای کار شوند که به مرور زمان کنده نشوند چون به دلیل گرمای تولید شده توسط آتش اگر تکنیک

اجرا مشکل داشته باشد اکثرا سنگها یکی پس از دیگری جدا شده و می افتند.

بدر کنار ساخت باربیکیو می توان به ایجاد یک روشویی و یا حتی یک یا دو درب کابینت نیز ایجاد کرد برای نگهداری برخی مواد غذایی مورد نیاز مثل نمک یا فلفل و یا حتی گذاشتن سیخ کباب در آن. میتوانید برای مطالعه و اطلاع از شرایط ساخت باربیکیو آجری به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

می توانید با شرکت طراحان منظر آینده تماس بگیرید تا باربیکیوی مورد نظرتان

را در کوتاه ‌ترین زمان و کمترین قیمت با شکل و طرح دلخواه خود داشته باشید.

تلفن تماس و مشاوره رایگان با کارشناسان این شرکت 02144765236

خروج از نسخه موبایل