نماد سایت شرکت طراحان منظر آینده

آبنما کامپوزیت

اجرای آبنما کامپوزیت توسط شرکت طراحان منظر آینده.

آبنما کامپوزیت یکی از سازه هایی است که شاید خیلی ها به دنبال آن باشند.

زیرا یکی از زیباترین و پر طرفدار ترین المانها در فضای سبز ، آبنما می باشد.

ولی متاسفانه آبنما، سازه ارزان قیمتی نیست.

آبنما کامپوزیت

ولی یکی از مزیت هایی که این المان زیبا دارد،

این است که می توان طرح های مختلفی برای آن ارایه داد.

در واقع ما می توانیم تا حد زیادی طرح ها را با بودجه کارفرما تطبیق دهیم.

اولین چیزی که می تواند قیمت آبنما را کاهش دهد،اندازه آن است.

در واقع کسی نمی تواند هم یک آبنمای بزرگ و با ابهت بخواهد،هم بخواهد که با حداقل قیمت آن را درست کرد.

دومین و مهمترین قسمت آبنما جنس آن است که می تواند در قیمت آن بسیار تاثیر گذار باشد.

یکی از انواع آبنما ، آبنمای کامپوزیت است،که البته معمولا به صورت پیش ساخته به فروش میرود.آبنمای کامپوزیتی میتواند آبنمای مناسب باغ باشد.

البته می توان با هزینه بیشتر آبنما را با اندازه دلخواه سفارش دهید.

افزایش قیمت آن نیز به این دلیل است که باید قالب جدید برای آن ساخت.
که هزینه بالای  ساخت قالب،باعث افزایش هزینه ساخت آبنما سفارشی می شود.

آبنما حاضری  شاید با سلیقه هر کسی جور نباشد.

زیرا یک سازه مصنوعی است که شاید نتواند حس بودن در طبیعت را با آن احساس کنید.

ولی برای انتخاب آبنما ارزان، یکی از بهترین گزینه ها می باشد.

آبنما کامپوزیت می تواند به صورت کاسه ایی و یا دیواری باشد.

که البته انتخاب آن به سلیقه شما باز می گردد.

سیستم کار این نوع آبنما  به این صورت است که یک پمپ داخل آن گذاشته می شود و آب داخل خودش گردش می کند.

حال می توان آن را با قلوه سنگ های سفید و یا خورده سنگ های رنگی تراورتن تزیین کرد.

همچنین می توان گل و گیاه مصنوعی هم در کناره آن قرا دهید تا سبزی و زندگی را هم به آن اضافه کنید.

آبنما کامپوزیت را می توانید در روف گاردن خود نیز به کار ببرید.

گزینه بعدی نورپردازی آن است که به صورت پیش فرض بر روی آبنمای کامپوزیت گذاشته شده است.

ماده تشکیل دهنده آبنما پیش ساخته چیست؟

به طور معمول آبنما های پیش ساخته داخل منازل مورد استفاده قرار میگیرد. به همین خاطر سبکی وزن آنها از اهمیت ویژه ایی برخوردار است.

آبنما های پیش ساخته عموما از جنس کامپوزیت یا همان فایبر گلاس ساخته می شوند.یکی دیگه از ویژگی های این نوع آبنما مقاومت بالای آنها نسبت به فرسایش توسط آب و همچنین نصب آسان است. این نوع ابنما به دلیل پیش ساخته بودن و یا به اصطلاح مدولار بودن حمل و نقل و نصب آن در هر محلی امکان پذیر و بسیار راحت است.

روش نصب ابنمای کامپوزیتی

ابتدا باید به این مسئله اشاره کنیم که نصب این سازه ها باید توسط متخصصین این زمینه انجام شود. برخی افراد تصور این مطلب را دارند که میتوانند خودشان اینکار را انجام دهند . ولی این تفکر کاملا اشتباه است.

زمانی که از شرکت مربوطه محصول را خریداری کنید نصاب به محل مورد نظر شما مراجعه و مراحل نصب را انجام میدهد. در مراحل نصب ار مصالحی مانند چسب و یا ملا هم استفاده میگردد تا ابنما به طور اصولی تکمیل شود.

انواع ابنما کامپوزیت

شاید شما قصد ایجاد یک آبنما در لابی ساختمان یا داخل آپارتمان خودتان را داشته باشید و ندانید که چه نوع ابنمایی برای آنجا مناسب است. آبنماهای آماده فایبرگلاس این مشکل را برطرف کرده اند.

برای خرید آبنما فقط کافیه تا اندازه مکانی که قصد ساخت آبنما دارید بگیرید. سپس با توجه به آن سفارش خودتون رو کامل کنید. به طور مثال زمانی که نیاز به ابنما در لابی ساختمان دارید بهترین مدل دیوار خواهد بود. در این مدل آب توسط پمپ به بالاترین جای آبنما میرسه و به صورت پخش شده و نامنظم به پایین حرکت میکند تا به حوضچه اصلی برسد.

آیا آبنما کتمپوزیت به سختی تمیز میشود؟

قبل از اینکه بخواهیم به این سوال پاسخ بدهیم باید به مطلب مهمی اشاره کنیم. عناصر طبیعی به دلیل سازگاری باهم میتوانند مشکلاتی را برای ما فراهم کنند.به عنوان مثال اگر شما یک آبنما سنگی داشته باشید به دلیل سازگاری طبیعی سنگ و آب به سرعت شاهد ایجاد خزه های سنگی که جلوه ابنمای شما را به هم میریزد خواهید بود.

ولی در متریالی مثل فایبرگلاس این اتفاق با سرعت بسیار کند تری اتفاق می افتد.به همین جهت یکی از دلایل محبوبیت فایبرگلاس نسبت به عنصری مانند سنگ است.

حالا نوبت پاسخ به سوال بالا است.دقیقا به دلایل بالا که توضیح دادیم تمیز کردن آبنما فایبر گلاسی هم بسیار آسان تر شده است.یعنی کثیفی کمتر مساوی با زحمت کمتر در پاکسازی.

ویژگی های خاص فایبرگلاس(کامپوزیت)

یک آبنمای فایبرگلاسی غیر از ویژگی های بالا دارای مزایای دیگری هم هست.در ادامه به بررسی آنها میپردازیم:

  1. وزن پایین اجازه جابه جایی آسان را به شما میدهد. شاید شما بخواهید به مکان جدیدی منتقل شوید در این صورت میتوانید به راحتی ابنما کاپوزیتی خود را با خود ببرید.
  2. اگر قصد خرید ابنما برای منزل شخصی خودتون رو داشته باشید اولین چالش پیش روی شما بالارفتن وزن ساختمان هست که این چالش با فایبر گلاس کاملا برطرف میشه.
  3. نصب آسان به شکی که کمترین زباله و حتی ریخت و پاش را برای شما در بر دارد.و به همین دلیل مناسب ترین گزینه برای استفاده داخل منزل شماست.

میتوان به آبنما کامپوزیتی نورپردازی اضافه کرد؟

همه نوع آبنما قابلیت اضافه کردن نورپردازی را دارند. این ویژگ برای آبنما کامپوزیت هم قابل استفاده است.روش اینکار به این صورت است که باید محل قرار گیری لامپ ها در کف حوضچه یا دیواره ها مشخص و سپس با رعایت اصول ایمنی آنها نصب نمود.

اصول ایمنی که در بالا از آن صحبت شد به دلیل برخورد اب با برق و احتمال بروز حادثه است پس هیچگاه خودتان اقدام به انجان اینکار نکنید.شرکت طراحان منظر اینده متخصص در زمینه انواع آبنما میباشد که میتواند با بهترین متریال و با بالاترین کیفیت پروژه های شما را به انجام برساند فقط کافیست با مشاورین شرکت در تماس باشید.

خروج از نسخه موبایل