نماد سایت شرکت طراحان منظر آینده

آبنما سنگی

آبنما سنگی طراحی و اجرا توسط شرکت طراحان منظر آینده .

طراحی و اجرای انواع آبنما سنگی شامل دیواری کاسه ای پرده ای

و صخره ای توسط کارشناسان مجرب شرکت طراحان منظر آینده .

در ادامه به چند نمونه ار آبنما سنگی اشاره می کنیم :

آبنما کاسه ای :

این مدل از آبنما که سابقه طولانی دارد و به دوره باروک بر می گردد در

طراحی های کلاسیک استفاده می شود و با توجه به ابزارهایی که روی آن زده می شود زیبایی بسیار زیادی دارد .

آبنما سنگی

البته بعضی از مدلهای آن در طراحی مدرن نیز استفاده می شود .

در محوطه سازی و روف گاردن کاربرد دارد .

اکثرا جنس آن سنگی می باشد که البته نوع سیمانی و کامپوزیت فایبر گلاس نیز موجود است .

آبنما سنگی در چه مکان هایی استفاده میشود؟

قبل از اینکه بخواهیم به سوال بالا جواب بدهیم باید به این نکته اشاره کنیم که آبنما برای مصارف مختلف ساخته می شود پس باید اول نوع کاربری محیط مورد نظرمان را مشخص کنیم.

اما به طور کلی آبنما ها در مکان هایی مانند محوطه مجتمع مسکونی،رستوران،باغ تالار، و حتی داخل منازل مسکونی هم مورد استفاده قرار میگیرند.ولی مهمترین مسئله ای که این نوع ابنما را منحصر به فرد کرده ، ترکیب شگفت انگیز آب و سنگ است.

شرکت های طراحی فضای سبز با توجه به نیاز شما توان ساخت ابنما را دارند. برخی ترجیح میدهند تا آبنمای سنگی خود را به شکل کاسه ای بسازند برخی دیواری و عده ای هم به شکل مدرن و حتی پرده ای. وجود اینهمه تنوع باعث خلاقیت در ساخت انواع آبنما شده است.

در بعضی موارد استفاده از متریال آماده میتواند سرعت پروژه را افزایش دهد. اما به طور کلی ساخت آبنما به سلیقه شما حس بهتری را القا خواهد کرد. در ادامه به معرفی انواع آبنما خواهیم پرداخت:

آبنما دیواری:

نوع دیگر آبنما ،دیواری می باشد که آب از روی سطح دیوار سر خورده و به سمت

زمین می ریزد تنوع بسیار زیادی دارد و با انواع مختلف سنگ کار می شود که البته

بسته به طراحی با متریالهایی مانند چوب و دیوار سبز نیز ترکیب می شود .

صدای ایجاد شده در آبنما دیواری بر اساس چیدمان سنگ تعیین می شود و

با عقب جلو کار کردن سنگها می توان صدای تولید شده را بیشتر کرد .

در محوطه سازی و همچنین در لابی و یا در داخل منازل نیز استفاده می شود .

آبنما سنگی

ریزش آب در آبنما دیواری به دو صورت است:

یا آب از بالای دیوار بر روی سنگ سر می خورد که ریزش آب به وسیله منبعی که ساخته می شود، است و یا بوسیله گاتر آماده است.

در نوع دوم آب از داخل نازلهای مخصوص به صورت پرده ای،

ریزش میکند که این مدل بیشتر در طراحی های مدرن استفاده می شود .

آبنما پرده ای:

نوع پرده ای امروزه بسیار پر طرفدار بوده و باب سلیقه جوانان می باشد .این مدل داخل دسته بندی ابنما های مدرن قرار میگیرد.شرکت طراحان منظر آینده با دارا بودن کادری مجرب با سابقه ده ساله در امر طراحی و اجرای انواع آبنما آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد .

آبنما پرده ای تشکیل شده از یک پمپ آب و سازه بلندی است که آب را به بالاترین نقطه ابنما رسانده و از آنجا توسط نازل هایی با سوراخ های ریز ولی با تعداد زیاد به سمت پایین و داخل حوضچه آبنما میریزد.

شرایط ساخت آبنما

برای ساخت انواع ابنما از عناصر مختلفی استفاده می شود که هرکدام ویژگی و زیبایی خاص خود را دارند.اما مواردی هستند که در ساخت تمام ابنما ها یکسان میباشد. به طور مثال پمپ آب ، سنگ، لوله اینها مصالح لازم برای ساخت همه آبنما ها هستند.

در ابتدا لوله های آبی که وظیفه انتقال آب را به بالا ترین نقطه آبنما دارند را کار میگذاریم. سپس در این مسیر سنگ های مورد نیاز که میتواند از جنس تراورتن، مرمر،ورقه ای ، لاشه ای و غیره باشد. اما شاید مهمترین نکته ای که از قلم افتاد عایق بندی آبنما باشد. عایق بندی باید با ماده هایی مانند سیمان، چسب بتن و یا چسب استخر انجام گیرد. 

مرحله بعدی کارگذاشتن پمپ آب و تست نشتی آب است. با اینکار مطمئن خواهیم شد که آبنمای ما نشتی آب و رطوبت ندارد.حالا با نظر شخصی میتوان سیستم نور پردازی به آن اضافه کرد. نورپردازی میتواند از کف ابنما یا بیرون آن باشد.

تزیین آبنما با گیاهان

همیشه ترکیب آب و سبزی گیاهان زیبایی خارق العاده ایی داشته است. از زمانی که انسان توانست طبیعت را رام خود کند ین ترکیب عضو ثابت طراحی فضای سبز بوده است.

استفاده از گیاهان رطوبت دوست در اطراف آبنما و یا حتی گیاهانی که داخل آب زندگی می کنند قطعا جلوه خاصی را به این حوض های کوچک سنگی می دهند.به عنوان مثال نیلوفر آبی را بر روی آب حوضچه آبنمای خود تصور کنید.عکس زیر به خوبی این جلوه را به تصویر می کشد.

آبنما خانگی

حضور یک آبشار یا برکه کوچک در فضای زندگی شما قطعا حس خوبی را به همراه دارد. زمانی که از هیاهوی یک روز شلوغ به منزل میرسید می توانید از موهبت ریزش صدای آب داخل حوضچه کوچک لذت ببرید.

ایجاد ابنما در منزل با توجه به متراژ محیط زندگی شما بستگی دارد. برخی آپارتمان ها فضای کمی برای ساخت ابنما دارند.به همین تناسب ابنمای دیواری برای دیوار های بلا استفاده فضای مناسبی است. با این کار هم فضای بلا استفاده کاربردی میگردد هم شمارا دعوت به آرامش خواهد کرد.

ابنما خانگی در انواع متفاوتی ساخته میشود که هم میتواند به شکل آماده و هم به صورت ساخت سازه باشد.اگر شما هزینه و یا فضای کافی برای ساخت آبنما را ندارید ما به شما یک پیشنهاد میدیم. خرید ابنمای آماده رومیزی.در تصویر زیر میتوان منظورمان را کاملا متوجه شوید.

آبنما از ایده تا اجرا

شما برای ساخت آبنمای خود باید از شرکت های فعال در این زمینه کمک بگیرید. شرکت طراحان منظر با ارائه مشاوره رایگان در این زمینه پیش گام است.قبل از انجام سفارش پروژه شما میتوانید از متخصصین این مجموعه درخواست یک طرح اولیه سه بعدی کنید. در این صورت قبل از شروع کار شما با یک نمای کلی و جزئی از خروجی کار روبه رو خواهید شد تا ببینید چه تغییراتی را می توان اعمال کرد.

خروج از نسخه موبایل